image12

Drenaj Sistemleri

Doğru şekilde uygulanmış drenaj sistemleri ile bahçeleriniz güven altında.

Drenaj temellerde, konutları yüzeysel ve yeraltı, sularının yol açacağı zararlardan korunmak amacı ile yapılan su ve nem yalıtımı yapabilen özel bir uzmanlık işidir. Genel bir ifade ile temellerdeki nem – su yalıtımı yeraltı yüzey ve sızıntı sularının yanı sıra kar ve buzun erimesinden oluşan ,sulardan binayı korumak amacıyla gerçekleştirilmektedir.


Konutların temelleri su yalıtımı katmanı oluşturulmadan tamamlanmışsa, suya karşı koruma ancak perde duvarlarda yapılacak yalıtım katmanı ve binayı çepeçevre saracak drenaj hattıyla mümkün olacaktır. Drenaj hattının tıkanmaması bu tip yalıtımlarda hayati ,önem taşımaktadır. Temel su yalıtımlarında polimer bitüm membranlarla su yalıtımı yapılırken, iki kat membranla uygulama yapılması ve bu membranların polyester keçe taşıyıcılı olması tavsiye edilmektedir.Su ,yalıtımının toprakla temas ettiği bölümlerde, noktasal zedelenmeleri engellemek üzere bir koruyucu tabaka oluşturulması gerekmekte ve aslında zor ve kritik bir uygulama olan temelde su yalıtımı işleminde, yalıtımın ana prensibi olan drenajlı, yalıtım uygulaması gerekmektedir. Drenaj, yalıtım, kaçakları oluşması halinde sızıntı sularını en aza indireceği gibi, uygulama sırasında da kuru bir yüzeyde çalışılmasını sağlamaktadır.


Ancak unutulmaması gereken bir gerçek de drenajın hiçbir zaman yalıtım yerine geçmeyeceğidir. Her ne kadar drenaj işlemi modern malzemeler yardımıyla gerçekleştirilse de yalıtıma, suyun ulaşma ihtimali bulunmaktadır. Temel su yalıtımı uygulamalarında drenaj suyun basıncını düşürme görevini üstlenmektedir. 


Bahçe ve drenaj çözümleri için bizden teklif alın.

Aynı gün içinde döneceğiz :)

Bahçe ya da balkon keyfini unutulmaz kılmak için bizden teklif al. Çok hızlı bir ekibiz. Aynı gün içinde dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Hemen ara bilgi ve teklif al. 7/4 arayabilirsin :) 0538 390 52 82